Šilauogės - kokią veislę rinktis?

Ieškok ir rask daugiau sau tinkančių augalų, sek mus facebook

lina puodžiūtė

Šilauogė (Vaccinium) – erikinių (Ericaceae) šeimos augalų gentis. Ar žinojote, kad daugelis Lietuvoje parduodamų šilauogių yra sodinė šilaugė (Vaccinium x covilleanum)? Lietuvoje pradėta auginti nuo 1969m, na, o šiandien mes jas puikiai žinome ir esame skanavę jų uogų.  

„Būtent dėl uogų skonio ir naudingų savybių jos šiuo metu yra labiau perkamos nei tarkim serbentai.”

Šilauogių uogose ypač gausu flavanoidų ir fenolinių rūgščių junginių, kurios pristabdo žalingą laisvųjų radikalų poveikį, stabdo senėjimo procesus. Taip pat negaliu nepaminėti, kad šios uogos nesukelia alerginių procesų, o priešingai juos pristabdo. Jos mažai kaloringos, todėl tiks norintiems numesti svorio. Taip pat svarbu paminėti, kad jų sudėtyje yra vitamino K. Vitaminas K reguliuoja kraujo krešėjimą, tirpina susikaupusį cholesterolį.

„Ir daug naudingų elemetų galime gauti jų uogas vartodami, todėl aptarkime kokias veisles geriausia auginti Lietuvos terotorijoje.”

Ankstyvos veislės – Spartan (-30C), Early Blue (-30C), Patriot (-34C)

Vidutinio ankstyvumo veislės – Bluecrop (-34C), Bluejay (-30C)

Vėlyvos veslės – Nelson (-30C), Chandler (-30C)

Visų išvardintų veislių pirkti tikrai nereikia, nes tiesiog nesuvalgysite visų uogų, juk pvz. ‘Bluecrop’ veilės 1 krūmas per sezoną sunokina apie 8kg. Todėl mes visuomet siūlome prieš perkant užsukti ir su mumis pasikonsultuoti. Na ir pabaigai visada pravartu turėti skirtingo ankstyvumo veilių, taip ilgiau galėsite mėgautis šiomis puikiomis uogomis!