
Renkantis trąšas labai svarbu žinoti iš ko jos sudarytos. Kompleksinėse mineralinėse trąšose būna suderintas NPK kompleksas ir mikroelementai.
Kodėl svarbu augalui duoti įvairių medžiagų? Susipažinkim su procesais, kuriuos įtakoja kiekvienas elementas.
N – Augimas P – Šaknų formavimas K – Žydėjimas/derėjimas. NPK – Azotas, Fosforas, Kalis.
Gavęs azoto augalas sparčiau vystosi, greičiau apsirūpina maisto medžiagomis, paspartėja augalo augimas ir vystymasis, išnyksta lapų geltonavimas.
Fosforo junginiai skatina augalo šaknų vystymąsi, didina augalų atsparumą grybinėms ligoms, pagreitina žaizdų gijimą.
Kalis pagerina augalų krūmijimąsį, sėklų daigumą, derlingumą. Ypač reikalingas rudenį.
Mikroelementai:
Manganas. Manganui veikiant susintetinami fermentai, kurie yra atsakingi už maisto medžiagų pernešimą augale, atsparumą ligoms, gerina augalo šaknų sistemos vystymąsi, skatina naujų ūglių formavimąsi. Todėl manganas yra labai reikalingas žiemojantiems augalams.
Cinkas. Šis elementas dalyvauja ir auksinų gamyboje, kurie atsakingi už augalo augimą į ilgį bei šaknų vystymąsi, nes jam veikiant absorbuojamas vanduo ir taip užtikrinamas ląstelių tįsimas.
Varis. Varis reikalingas fotosintezės reakcijoms, grūdų formavimuisi. Todėl vario trąšas augalams turime „atiduoti“ anksti, iki tol, kol susiformuoja varputė, t.y. iki antrojo bamblio tarpsnio.
Molibdenas. Molibdenas augalams reikalingas dėl chlorofilo atsinaujinimo, azoto, fosforo ir geležies metabolizmui.
Geležis. Geležis dalyvauja susidarant chlorofilui – fotosintezėje. Šie procesai, išnaudojant saulės energiją, yra tiesiogiai atsakingi už augalo organinės medžiagos formavimą bei normalų augimą.
Boras. Boras labai svarbus elementas, turintis įtakos vandens patekimui į ląsteles, cukraus pernešimui augalo viduje. Vėliau boras „atsakingas“ ir už žiedadulkių vystymą bei jų sudygimą, vaisių bei lapijos susidarymą.
Kadangi visi elementai yra reikalingi augalui, tai tik naudodami kompleksines trąšas mes užtikriname, kad augalas gauna visas reikalingas medžiagas.
Negaudamas visų reikalingų medžiagų augalas silpsta, jis yra greičiau pažeidžiamas grybinių ligų. Nusilpusius augalus labiau puola kenkėjai. Taigi, kuo augalas silpnesnis, tuo didesnė tikimybė, kad su laiku jis sunyks.
Kad taip neįvyktų, mes turime bent 3 kartus į metus (Pasavaris, vasara, ruduo) augalams duoti maisto medžiagų, t.y. kompleksinių mineralinių trąšų.
„Kompleksinės trąšos pasižymi granulių vienodumu, todėl jas galima tiksliai ir tolygiai paskleisti dirvožemyje.”
Trąšos skirtos įvairiems augalams tręšti pavasarį arba vasarą papildomam tręšimui. Trąšos skatina augimą, augalai greičiau bei intensyviau pražįsta, gaunamas geresnės kokybės bei gausesnis derlius.
Galime rinktis iš skirtingoms auglų grupėms skirtų augalų trąšų. Mūsų asortimente rasite platų „UAB Baltic Agro” trąšų pasirinkimą. Rožių, hortenzijų, rododendrų, spygliuočių, šilauogių, organines trąšas rasite užsukę.
Visada patarsime Jums kokios trąšos tinkamiausios. Užsukit nuo 4mėn.!


Prekyboje turime tiek organinių, tiek kompleksinių mineralinių trąšų. Taip pat jau nualintus augalus siūlysime gaivinti huminės ir fulvo rūgščių turinčiomis trąšomis.
Taip pat galėsime pasiūlyti ir gydomąją priemonę, jei Jūsų augalas serga. Chemines augalų apsaugos priemones išrinksime Jums, jeigu Jūsų augalą užpuolė kenkėjai.
Užsukit ir kartu rasime sprendimą Jūsų augalų priežiūrai!