Vazoninių kompozicijų vaizdas po žiemos

Ieškok ir rask daugiau sau tinkančių augalų, sek mus instagram

Visi turime vieną ar kitą vazoną, kurį puošiame įvairiomis gėlių kompozicijomis. Ypač dekoratyviai šie vazonai atrodo vasaros metu, tačiau kaip jie atrodo šiuo metu? Dabar yra Vasario 14 diena. Šiandien saulė išlindo pirmą kartą po ilgesnio laiko, todėl puikus metas iškišti nosytes į lauką ir besimėgaujant saulės spinduliais apžiūrėti visus turimus vazonus.

„Po pasivaikščiojimo po Vilniaus gatves galiu pastebėti, kad daug dėmesio savo vazonams žiemos metu neskiriam. Apačioje matote pačiame Gedimino pr. viduryje paliktą pasišiaušėlį”

Labai keista, nes šis mielas vazonas buvo rudenį patraukęs mano žvilgsnį. Tuomet pagalvojau, kaip gražiai atrodo Rykštinė sora (Panicum virgatum). Na, bet iki pavasario nereikėjo jos taip palikti. 

Ypač smagu, kad palanges puošia daug geriau apmąstyti deriniai iš kelių augalų.

„Apačioje matote labiausiai man patikusias kompozicijas. Nieko įmantraus ir tikrai visiems prieinami augalai.”

Taigi kuo jie skiriasi nuo mano matyto pasišiaušėlio vazono, kuriam kuo greičiau reikia pasikeitimų? Ir ką reikia daryti Jums, kad nesigautų niūrus vazono vaizdas pavasarį?

1. Naudokite kompozicijoje su dekoratyvinėmis žolėmis visžalius augalus. Tai gali būti pušis pietinėje sklypo pusėje. Gali būti buksmedis pavėsingoje sklypo pusėje.

2. Faktūros! Labai svarbu, net mažame lovelyje matyti ažūrinę žolytę kontrastuojančią su plačiu, dideliu lapu. Taip pat tai gali būti mažos tankios eglutės siluetas. Kuo įvairesnės faktūros, tuo kompozicija sudetingėja ir gražėja.

3. Jeigu norite naudoti tik žolinius augalus ir Jums patinka mano rodytas pasišiaušėlis – puiku! Tuomet įterpkit kelis kitus žolinius augalus, kurie skirsis aukščiu, forma, ažūriškumu. Žolinėms kompozicijoms labai svarbu turėti gražų vazoną, nes daugeliu atveju anksti pavasarį sustiprės jo vaidmuo kompozicijoje. Pavyzdys apačioje.

Tikiuosi pastebėjote vitrinoje stovintį povą! Be jo taip gerai visa kompozicija neatrodytų. Todėl nebijokite šalia vazonų arba vazonuose turėti papildomų elementų, kurie galėtų sustiprinti kompozicijos pagrindinę temą. 

Tikiuosi įkvėpiau Jus permainoms! Jei toks bus bent vienas iš Jūsų visų, tuomet būsių ne veltui tokią gražią dieną praleidus valandą prie kompiuterio. Na, o dabar bėgu gaudyti saulės! 🙂 Su meilės diena mielieji!